בניית אתרים בחינם

פורסם 14 אפריל, 2010
שיתוף
whatsapp sharing button
facebook sharing button
linkedin sharing button
email sharing button
בניית אתרים בחינם
דני שקד, מומחה לשיווק באינטרנט
מאת דני שקד

בניית אתרים זה לא עניין פשוט כמו שחושבים, צריך לאפיין את האתר, לבצע פילוח שוק, לקנות דומיין, לבחור את פריסת האתר, לקבוע את מבנה האתר, לוודא שהקוד תיקני ומתאים למנועי החיפוש, לבחור בתפריט ימני, עליון או אולי בכלל שמאלי, לבחור בשילוב צבעים מתאים וכו'. כל אלה ועוד לא הזכרנו את שלב הקמת העמודים הפנימיים, כתיבת תוכן שיווקי ממוקד, הגדרות המערכת, קישורים בין דפי האתר, הקמת גלריות תמונות, שילוב אלמנטים בפלאש ועוד.

כל אלו הופכים את פעולת בניית אתרים באינטרנט לאתגר לא פשוט גם לבעלי ניסיון. מכאן נגיע למסקנה שכשבונים אתר צריך לדעת בדיוק מה עושים ואיך עושים זאת.

בניית אתרים בחינם, מהיכן הגיע הרעיון?

בעשור האחרון כללי המשחק העסקי והשיווקי השתנו. לפני כניסת האינטרנט לחיינו ערוצי הפרסום היחידים היו במדיות לא ממוקדות כגון: רדיו, טלוויזיה ועיתונות. כתוצאה מכך, רק עסקים גדולים עם כיסים עמוקים יכלו להרשות לעצמם לפרסם. ובכן למזלנו הרב, עולם האינטרנט נכנס לחיינו ושינה לחלוטין שונו כללי המשחק, בזכות האינטרנט, כל עסק יכול להגיע בהשקעה קטנה יחסית ללקוח שאליו התכוון להגיע, וכל לקוח יכול להגיע במספר קליקים בודד לעסק שמספק את השירות או המוצר שבו חפץ ליבו, כעת, הרבה יותר קל לחפש, למצוא ולקנות בדיוק את מה שהם מחפשים. כתוצאה מכך, בעלי עסקים הגיעו למסקנה (הנכונה) שהם חייבים אתר אינטרנט על מנת שלא להישאר מאחור ולהפסיד לקוחות לטובת המתחרים.
כאן, מתעוררת השאלה, האם להשקיע כסף בבניית אתר אינטרנט מקצועי ע"י מומחים בתחום או לבחור באופציה של בניית אתרים בחינם ולבנות את האתר עצמאית. לכאורה נראה שלצורך בניית אתר אינטרנט מספיק לקרוא כמה מאמרים בנושא והאתר יבנה מעצמו. בפועל, בניית אתר אינטרנט מסובכת הרבה יותר.

בניית אתרים בחינם, למה לא?

  • ההנחה היא שאתם רוצים אתר אינטרנט שישיג את המטרות שלשמן נבנה, כלומר אתר שיעבוד עבורכם בכך שישמש כחנות, בכך שיביא לקוחות חדשים לעסק וכדומה. לצורך כך אתם צריכים אתר מקצועי שישדר אמינות ויעביר את הרושם הנכון עבור העסק שלכם. בניית אתרים בחינם לא מאפשרת לכם לשלוט כראוי באופן העברת רושם זה.
  • בניית אתרים בחינם חושפת את האתר לפרסומות רבות באתר, הפרסומות יפריעו לגולשים ויביאו לנטישה מהירה בעקבות פגיעה בחווית הגלישה של הגולשים.
  • תידרש מכם השקעה של כמה עשרות שעות לפחות על מנת ליצור אתר סביר מינוס מהמערכת ניהול תוכן שבה תשתמשו.
  • בשיטת בניית אתרים בחינם, בונה האתר צריך לבחור מבין מספר תבניות עיצוב מוכנות מראש במערכת החינמית, תבניות אלו הן לרוב "מרובעות" ומוגבלות מאד, ובד"כ נבדלות אחת מהשנייה רק בצבעים או בשינויי פריסה מינורים.
  • בניית אתרים בחינם מביאה לכך שאתם צריכים להתאים את העסק שלכם למערכת מוכנה, אופן עבודה נכון יהיה לתפור חליפה בדמות אתר מקצועי המותאם עבורכם במיוחד מהבסיס.
  • אם בחרתם בשיטת בניית אתרים בחינם, התמיכה הטכנית מוגבלת מאד במקרה הטוב ולא קיימת במקרה הרע.
  • השרתים בהם משתמשים כאשר הולכים על אופציית בניית אתרים בחינם הינם לא יציבים ופעמים רבות תגלו שהאתר שלכם קרס או אינו זמין בגלל עומס בשרת.
  • באופציית בניית אתרים בחינם, אין מה לדבר על קידום האתר בגוגל מכיוון שהוא בנוי בקוד לא תיקני ולא מתאים למנועי חיפוש, התוכן לא מקצועי ולכן הקידום למעשה לא אפשרי. מצד שני אולי טוב שלא יגיע גולשים כי לא בטוח שתרצו להראות להם את "יצירת המופת" שהצלחתם ליצור אחרי כמה שעות בתחום.
  • אם אין כניסות לאתר אין לקוחות, אם אין לקוחות אין כסף, ובלי להשים לב אתם בדרך לעוד אתר חובבני שלא משיג את המטרה שלשמה הוקם.

ובכן, הפתרון לבניית אתר אינטרנט איכותי ואמין שישיג את המטרות שלשמן הוקם הוא בניית אתרים מקצועית, כאשר האתר משחק תפקיד חשוב ובלתי נפרד בקידום המוצר או השירות שלכם ואינו משמש רק ככרטיס ביקור להצגתכם בלבד. בהשקעה נבונה של זמן, כסף ותכנון נכון בבניית אתר מקצועי וקידומו במנועי החיפוש תקבלו אתר שמשיג את המטרות והיעדים שלו, מביא לכם גולשים וכמו שלמדנו קודם, גולשים = לקוחות, לקוחות = כסף.

עומד בפניכם כלי שיווק מדהים, האינטרנט, עליכם להתרכז בלרתום את היתרונות העצומים שטמונים בו ולא בלהיפגע מהם בכך שתשחקו לידי המתחרים. תעשו בחוכמה, אל תסתפקו בבניית אתרים חובבנית באופן עצמאי או בניית אתרים בחינם, תשקיעו בתבונה, פנו למקצוענים שידעו לנצל את יתרונות עולם האינטרנט לטובתכם.

Scroll to top caret
×

שיחת ווטסאפ