"אסף מרכז ללימוד שחייה וטיפול במים" פועל במספר בריכות במרכז הארץ ומציע בהן לימודי שחייה לכל הגילאים וכן טיפולים אפקטיביים במיוחד למבחר רחב של מצוקות.

את בית הספר ומרכז הטיפולים הקים שחיין העבר אסף טימר, והוא מביא בו לידי ביטוי הן את האהבה לשחייה ולמים בכלל, הן ידע מקצועי רחב היקף והן את המחויבות המלאה להעניק יחס אישי וחם לכל מי שמגיע למרכז.

חוגי השחייה של אסף מיועדים לבני כל הגילאים: תינוקות החל מגיל 3 חודשים, שבאופן טבעי לא לומדים לצלוח בריכות אבל זוכים להיכרות מעצימה עם מים, לתרומה משמעותית להתפתחות הקוגניטיבית, הרגשית והפיזית ולא פחות חשוב – לזמן איכות כיפי במיוחד עם אחד ההורים; ילדים בני 3.5 עד 11 שלומדים את עקרונות השחייה וסגנונות שונים, בהתאם לגילם וליכולות שכבר קיימות אצלם; בני נוער שמשפרים את סגנון השחייה שלהם, עוסקים בפעילות גופנית מחטבת ומחזקת את הדימוי העצמי ולעתים אף עוסקים בשחייה באופן תחרותי; ומבוגרים שרוצים לשמר את גופם (ונפשם) במצב תקין וליהנות מפעילות ספורטיבית בריאה מאוד במסגרת חברתית נעימה.

בכל גיל ישנה האופציה ללמוד שחייה במסגרת שיעורים פרטיים, כולל בבריכות פרטיות – כך שגם מי שטרם רכש את רזי השחייה וזקוק ליחס אישי במיוחד ולהדרכה אחד על אחד יכול לקבל זאת במסגרת "אסף מרכז ללימוד שחייה וטיפול במים" (שמתמחה בלימוד שחייה למי שסובל מהידרופוביה).

עוד במרכז: טיפולים במים בשלל שיטות ובהן וואטסו והתעמלות במים. המטופלים החדשים המגיעים ל"אסף מרכז ללימוד שחייה וטיפול במים" מתקבלים ע"י פיזיותרפיסטים מוסמכים, שמבטיחים התאמה אופטימלית של שיטת הטיפול למצוקות מהן הם סובלים – ועל כן גם בריאות מיטבית בסוף התהליך ולמעשה כבר במהלכו איכות החיים משתפרת פלאים. כמו כן ישנם טיפולים ייעודיים במים לנשים בהריון, על מנת לסייע להן לעבור את התקופה המורכבת בקלות ובשמחה.

באתר של המרכז ניתן למצוא מידע נרחב אודות שחייה, יתרונותיה בכל גיל, טיפים לשחייה נכונה בסגנונות השונים, המלצות לגבי הגיל האידיאלי להתחלת לימודי שחייה אצל ילדים, ההשפעות הרגשיות והפיזיות של התנועה במים והשהות במים, המצוקות שבהן ניתן לטפל באמצעות שיטות ההידרותרפיה השונות ועוד ועוד.

עיצוב האתר מבוסס על הגוונים השונים של הכחול והתכלת, וכל הטקסטים מוקמו על רקע של תמונה מרהיבה ומרגיעה של בריכה, כך שהגולשים יוכלו להתחיל להרגיש את החוויה ואת הקסם שמשרים המים בכל בריכה עוד לפני שהם מגיעים למרכז של אסף ונהנים מכל האופציות שהוא מציע.

לאתר אסף מרכז ללימוד שחייה וטיפול במים לחץ כאן