איך קידום אתרים יכול לעזור לי

פורסם 28 פברואר, 2009
שיתוף
whatsapp sharing button
facebook sharing button
linkedin sharing button
email sharing button
איך קידום אתרים יכול לעזור לי
דני שקד, מומחה לשיווק באינטרנט
מאת דני שקד

קידום אתרים, למה זה חשוב. קודם כל כדאי להבין, לא משנה איזה אתר אינטרנט יעמוד לרשותכם בסוף תהליך פיתוח האתר, בין אם מדובר באתר מסחרי, תדמיתי או אישי, הדבר החשוב ביותר הוא שיבקרו בו גולשים, איך עושים זאת? כאן נכנס לתמונה התחום החשוב שנקרא: קידום אתרים.

על מנת להמחיש את הנקודה, נשתמש בדוגמא הבאה: נניח שאתם בעלי חברה קטנה לייעוץ עסקי והשקעתם בתהליך בניית אתר חדש לעסק ועיצובו כ 6000 ש"ח. השקעה לא קטנה לצורך בניית אתר אינטרנט, השקעה שצריכה לתת בחזרה תמורה ברורה. החלטתם למדוד את הצלחת האתר בכך שישיג עבורכם לידים ולקוחות חדשים לחברה על בסיס שבועי לפחות. נניח שבשלב תכנון האתר ובנייתו בחרתם שלא להשקיע בקידומו כי חשבתם שאתם עוד בתחילת הדרך ואתם גם לא ממש יודעים מה זה קידום אתרים אז השארתם את זה לשלב מאוחר יותר.

המצב בלי קידום אתרים

ובכן, המצב אליו תגיעו לאחר מספר חודשים יהיה ב95% מהמקרים המצב הבא: יש לכם אתר מדהים, כל מי שנכנס אליו לא יכול להפסיק להתפעל ולשאול איך ואיפה עיצבתם אותו. אתם בטח שואלים, איפה הבעיה? ובכן, הבעיה היא, שמי שמתפעל מהעיצוב הוא לא מאות לקוחות פוטנציאלים שהתרשמו לטובה מהאתר שלכם והתקשרו לקבל את שירותכם, המתפעלים הם 20 בני המשפחה והחברים הקרובים שלכם שהכרחתם להיכנס לאתר ולומר לכם מה הם חושבים. (לפחות עכשיו אתם בטוחים בדבר אחד, כנראה שיש לכם אתר ממש יפה.)

מה זה קידום אתרים

קידום אתרים זהו תחום בו נכלול את כל הפעולות שניתן לעשות באתר אינטרנט ומחוצה לו על מנת להביא את האתר למיקום גבוה כמה שיותר בתוצאות גוגל ושאר מנועי החיפוש, נוכחות זו בראש תוצאות החיפוש גם תביא את האתר למצב שהוא מושך אליו כמה שיותר גולשים, ואף יותר טוב, קידום אתרים שנעשה בתבונה, ימשוך אליו גולשים שבאמת התכוונו להגיע אליו ולתוכן שלו ומכאן הדרך להפוך גולשים אלו ללקוחות הינה קצרה יותר.

הצלחה או כישלון של אתר נמדדים בראש ובראשונה בכך שהאתר יעמוד במטרות אותן הצבתם לו בשלב הקמתו ולצורך כך האתר חייב תנועה ערה של גולשים. לכן, חשוב לקחת בחשבון לאורך כל הדרך, שרק אתר מקודם (גם קידום אתרים בסיסי שניתן לעשות בעצמכם) יכול להפוך להיות, עם קצת עבודה, לא רק אתר יפה אלא אתר מצוין שעובד עבורכם.

מה עושים עכשיו? לטעמנו, קימות שלוש אופציות, נדון בהן לפי סדר יורד מבחינת כדאיות. האפשרות הראשונה היא בחירה בחברת בניית אתרים שתשלב קידום אתרים איכותי עוד בשלב הקמת האתר,האופציה השנייה והפחות טובה היא שכירת שירותים של חברת בניית אתרים לאחר שהאתר כבר באוויר, והאופציה השלישית הינה לקדם את אתרכם בעצמכם.

לפני שעושים את הבחירה לקדם האתר בעצמכם חשוב לדעת, העבודה לצורך קידום אתר אינטרנט אינה מסתיימת בהעלאה פשוטה של כמה מאמרים לאתר. קידום אתר לוקח זמן, במילות חיפוש עם תחרות סבירה פלוס אנו מסתכלים על תהליך של כמה חודשים לפחות, אך ללא ספק, זהו התהליך החיובי ביותר שאתר אינטרנט יכול לעבור.
ובכן, הגענו ביחד למסקנה הבאה, קידום אתרים חשוב מאד עבור האתר שלנו, עכשיו נבין מה עלינו לעשות בנושא.

קידום אתרים – עשה זאת בעצמך פרק א'
קידום אתרים – עשה זאת בעצמך פרק ב'

Scroll to top caret
×

שיחת ווטסאפ