מעל 90% מאיתנו נעזרים בגוגל על מנת לחפש באינטרנט אבל רוב הגולשים אינם יודעים שניתן לבצע חיפושים חכמים יותר, ממוקדים יותר, חיפושים שיביאו אותנו למידע שהמעניין אותנו באופן מהר יותר ומדויק יותר.
טריקים לחיפוש יעיל בגוגל:

טריקים ושיטות לחיפוש בגוגל

חיפוש רגיל:

זהו אופן החיפוש הרגיל המשמשת כברירת המחדל של החיפוש בגוגל, אתם מקישים מילה מפתח וגוגל מספק לכם תוצאות חיפוש שמתאימות התאמה רחבה למילת המתח שלכם, ביטויים דומים, סדר מילים שונה, או גרסאות רלוונטיות אחרות. לדוגמה בחיפוש בגדי ילדים, התוצאות יהיו: בגדי ילדים, הלבשת ילדים, בגדי תינוקית, בגדים לילדים, בגדי מעצבים.

חיפוש התאמה מדויקת:

זהו חיפוש מדויק יותר שבו יופיע ביטוי החיפוש במדויק. לצורך חיפוש זה נוסיף לביטוי החיפוש "גרשיים" וכך נקבל רק תוצאות חיפוש בהתאמה מדויקת.
לדוגמה בחיפוש "בגדי ילדים" נקבל רק תוצאות המורכבות מהביטוי "בגדי ילדים".

חיפוש ללא מילה מסוימת:

כאשר אתם מחפשים בעזרת ביטוי מפתח מסוים בעל מספר משמעויות, ורוצים לשלול הופעת תוצאות לא רצויות, נוסיף – לפני המילה שלא נרצה שתופיע.

חיפוש עם מילה מסוימת:

הוספת + לפני מילה מסוימת תביא בהכרח להופעתה בתוצאות החיפוש, גם אם נשתמש ביותר מכמה מילים בנושא החיפוש.

מילון:

הוסיפו את המילה :define לפני המילה שתרצו למצוא את הפירוש שלה  define: website ומיד תקבלו מעיין פירוש מילוני עבור המונח שעליו שאלתם.
חיפוש מילים נרדפות:
נוסיף את הסימן ~ על מנת למצוא מילים נרדפות למילות המפתח שלנו.

מחשבון:

אם נתקעתם עם חישוב מעט מסובך ואין לידכם מחשבון פשוט תרשמו בגוגל משוואות חיבור, חיסור, כפל או חילוק, כגון =81/3 תקבלו מיד את תוצאת המשוואה 27. בנוסף, ניתן גם לחשב אחוזים: 60% of 500 = ונקבל 300.

חיפוש לפי כלל "או":

נוסיף OR בין מילות החיפוש. נקבל תוצאת חיפוש שבהן תופענה לפחות אחת ממילות החיפוש. לדוגמה, בחיפוש הבא: hotels in london or madrid נקבל תוצאות חיפוש שבהן מופיעים מלונות בלונדון או מדריד.

חיפוש בתוך אתר מסוים:

אם נכתוב :site את שם האתר ואז מילת מפתח, נקבל חיפוש עבור מילת המפתח רק בתוך האתר הספציפי הזה. לדוגמה: site:www.siteIT.co.il בניית אתרים, נקבל תוצאות חיפוש עבור מילת המפתח בניית אתרים בתוך האתר. ניתן להשתמש גם בפקודת :inurl לאותו סוג חיפוש ונקבל תוצאות דומות.