אתר סטטי, אתר דינמי, ומה ההבדל

פורסם 13 אוגוסט, 2009
שיתוף
whatsapp sharing button
facebook sharing button
linkedin sharing button
email sharing button
אתר סטטי, אתר דינמי, ומה ההבדל
דני שקד, מומחה לשיווק באינטרנט
מאת דני שקד

אתר סטטי הוא אתר בו הקוד, התוכן והפריסה אינם ניתנים לשינוי ולעדכון יומיומי, אלא על ידי תכנות בעזרת מתכנת HTML או איש מקצוע בתחום.
בניגוד לאתרים הסטטיים אתר דינמי הוא אתר שאותו ניתן לערוך ולשנות על ידי מערכת לניהול תוכן, מערכת זו מקלה מאד על ההתעסקות והעדכון השותף של האתר והתוכן.

אתר סטטי

כאשר עולם האינטרנט היה בחיתוליו כל האתרים ברשת היו למעשה אתרים סטטיים ולכן החברות היחידות שהחזיקו באתרי אינטרנט היו חברות גדולות שהעסיקו חברות בניית אתרים או מתכנתים באופן שוטף. באופן כללי , אתר סטטי יהיה תמיד פשוט יותר ובעל פחות תוכן ויכלול גרפיקה מצומצמת. לרוב יהיה בו מספר עמודים מועט וגרפיקה קבועה.

כל זאת מכיוון שלאחר הבנייה הראשונית של אתר סטטי, קשה יותר לבעל האתר לעדכן את התוכן והגרפיקה ולכן יעשו באתר מסוג זה שינויים רק באופן מסודר מול מתכנת ומעצב.
תהליך זה, שמחייב עבודה מול מתכנת ומעצב גרפי מסרבל מאד את תהליך ניהול האתר ועדכונו השוטף, מצב שמביא בדרך כלל לכך שהאתר הסטטי שלכם יהפוך עם הזמן ללא רלוונטי ויראה לא מעודכן ולא מקצועי.
כמו כן, צריך לזכור שבעלי המקצוע שהזכרנו לא עובדים בחינם ולכן בכל עדכון של האתר תאלצו להיפרד בעצב מכמה מאות שקלים.

אתר דינמי

כמעט כל אתר בו נבקר בחיי היומיום יהיה אתר דינמי, האתרים הדינמיים נולדו מהצורך לפתור את רוב הקשיים שהיו קיימים בניהול אתרים סטטיים.
באתרים דינמיים, ניהול האתר הופך לנוח הרבה יותר והינו כמעט אינטואיטיבי, העבודה עם אתרים דינמיים ועדכונם מתבצעת לרוב על ידי מערכות ניהול תוכן (באנגלית: ,CMS ראשי תיבות עבור Content management system) מערכת ניהול תוכן הינה נקודת הממשק של בעל אתר עם תוכן האתר ועיצובו.

על ידי שימוש במערכות ניהול תוכן, יכול בעל אתר, גם אם אינו מתכנת מקצועי או מעצב, לעדכן את האתר, להוסיף עמודים, טקסט, תמונות, גרפיקה וכדומה.
העבודה עם מערכת ניהול התוכן שלנו מתבצעת מהבית או מכל מחשב אחר שמחובר לאינטרנט, בזמנו החופשי של בעל האתר, ללא התלות באנשי מקצוע שיגבו כסף עבור עבודתם ובלי הסרבול שכרוך בעבודה שותפת מולם.

ב SiteIT אנו מספקים ללקוחותינו את מערכת התוכן הטובה בעולם, מערכת ניהול תוכן מצוינת וזוכת פרסים ושמוכתרת שנה אחר שנה כמערכת ניהול התוכן הטובה בעולם.
מערכת ניהול תוכן היא שם מבהיל למערכת פשוטה ויעילה, אין צורך בהכשרה ארוכה ומפרכת, הדרכה והסבר קצרים מצוות siteIT ואתם מוכנים לנהל את אתרכם החדש החל מהוספת תוכן ומאמרים דרך שינוי והוספת תמונות וגרפיקה וכלה בשינוי פריסת האתר.

Scroll to top caret
×

שיחת ווטסאפ