איך לעשות שיווק באמצעות תוכן?

פורסם 29 מרץ, 2024
קריאה 4 דקות
שיתוף
whatsapp sharing button
facebook sharing button
linkedin sharing button
email sharing button
איך לעשות שיווק באמצעות תוכן?
דני שקד, מומחה לשיווק באינטרנט
מאת דני שקד

הידעת?

 • 90% מהמשווקים כוללים תוכן באסטרטגיות השיווק שלהם.
 • שיווק באמצעות תוכן מגדיל יצירת לידים בכ-74% מהחברות.
 • קמפיינים של שיווק באמצעות תוכן עולים 62% פחות להשקה ולתחזוקה בהשוואה לסוגים אחרים של קמפיינים.
 • תוכן איכותי הוא אסטרטגיית ה-SEO היעילה ביותר לפי 59% ממשווקי B2C.
 • 92% מהמשווקים מצביעים על כך שתוכן הוא נכס עסקי רב ערך להגדלת ROI לטווח ארוך.

התוכן הוא האופי של המותג שלכם, טון הדיבור שלו, ההוכחה למקצועיות ולאמינות שלו. ככזה, אין ספק לגבי החשיבות האדירה שלו לשיווק של האתר והמותג שלכם. לכן שיווק באמצעות תוכן הוא אסטרטגיית שיווק יעילה ופופולרית המשמשת עסקים למגוון של מטרות. שיווק זה מסייע לעסקים למשוך לקוחות חדשים, להגביר את הנוכחות המקוונת שלהם, לייצר לידים ולהגדיל רווחים. הנה כמה טיפים חשובים ליצירת תוכן איכותי ויעיל.

מהן המטרות ביצירת תוכן לאתר?

כתיבת תוכן לאתר ולבלוג שלו משרתת כמה מטרות עיקריות:

 1. הגברת חשיפה ומודעות: ככל שהאתר שלכם עשיר בתוכן כך גוגל מעריך אותו יותר ומקדם אותו במנוע החיפוש. לכן תוכן הוא אחד המרכיבים העיקריים מקידום אורגני (SEO). כאשר אתם יוצרים תוכן איכותי, שמוסיף ערך אמיתי לגולשים ובמקביל מקדם מילות מפתח רלוונטיות, האתר שלכם יופיע במיקומים גבוהים בחיפושים אורגניים בגוגל.
 2. ביסוס אמינות של המותג/העסק: במידה והתוכן שאתם מייצרים הוא מהימן ואיכותי, האתר שלכם הופך למקור ידע בשביל גולשים. כשגולש קורא מאמר מקצועי באתר שלכם הוא מקבל את הרושם שאתם מומחים בתחומכם וראויים לאמון.
 3. יצירת לידים והרחבת בסיס הלקוחות: מידע עשיר באתר שלכם מגביר את החשיפה ואת העניין סביב המותג. כך גם את הלידים ואת הלקוחות החדשים.
 4. יצירת קהילה מקוונת: ברמה גבוהה מאוד של תוכן, קהל הלקוחות שלכם יכול להפוך לקהילה מקוונת שמזינה ומגדילה את עצמה. קהילה חזקה יכולה להיות מקור אדיר לשימור לקוחות וללקוחות חדשים.

מהן הדרכים העיקריות לעשות שיווק באמצעות תוכן?

בלוג מאמרים מקצועיים

בכל תחום, החל מרופאים, דרך קורסים דיגיטליים ועד לפנצ׳ריות, בלוג מאמרים מקצועיים הוא נכס דיגיטלי יקר ערך. עמוד בלוג שמרכז את כל המאמרים שאתם מפרסמים משמש כספרייה מקצועית. ספרייה שמציגה לגולשים את המקצועיות שלכם ואת הרצון שלכם לתרום לגולשים. בלוג כזה מצד אחד הוא כלי הכרחי ל-SEO ועוזר לכם לקדם מילות מפתח של חיפושים אורגניים. מצד שני הוא ממצב אתכם כמומחים בתחומכם.

סרטונים

סרטוני וידאו קצרים הם תוכן אפקטיבי ביותר ליצירת עניין ולהגברת זמן הגלישה באתר שלכם. אף על פי שעלות הכנת סרטונים גבוהה, סרטונים באתר יכולים להגדיל את זמן השהייה בו ב-88%. סרטונים מאפשרים לגולשים שלהם להכיר אתכם יותר לעומק על ידי כך שהם רואים ושומעים אתכם.

דרכים נוספות לשיווק באמצעות תוכן: ניוזלטר שנשלח באימייל באמצעות רשימת תפוצה, פודקאסט, ספרוני הדרכה בפורמט PDF ועוד.

ההמלצות של siteIT ביצירת תוכן לאתר

 1. הכניסה לתוכן איכותי בלבד! – אם אין לכם את הפנאי ליצור תוכן איכותי ומקורי אל תעשו אותו (או שתעזרו בשירותים חיצוניים כמו אצלנו ב-siteIT). הסיבה היא שתוכן מועתק, שגוי או לא מקצועי פוגע במותג שלכם קשות. לאורך יותר מ-15 שנים במקצוע נתקלנו בעסקים שהדירוג שלהם בגוגל והאמון עם הגולשים נפגעו באופן דרמטי מתוכן לקוי.
 2. כתיבה הוליסטית: גוגל והגולשים יחדיו – כשאתם ניגשים לכתיבת התוכן עליכם להתייחס להיבטים שיקדמו אתכם במנוע החיפוש (טייטלים, מילות מפתח, קישורים וכו׳). במקביל להתייחס גם לערך האמיתי שהגולשים יקבלו מהתוכן. אם תתמקדו רק באחד מהם – תפסידו חצי מהיתרונות על אותה השקעה.

באופן כללי, לבעלי עסקים רבים אין את הפנאי להעמיס את האתר שלהם בתוכן טוב, וזה הגיוני. כתיבת תוכן זה מקצוע לכל דבר. אנחנו ב- siteIT עוזרים ללקוחות ממגוון רחב של תחומים להפוך את האתר שלהם לעשיר. בנוסף, להגביר את הלידים וכך גם את המכירות. הרווח מהשקעה כזו לטווח הארוך הוא אדיר ועוזר לכם לצמוח, לבלוט ולשגשג.

Scroll to top caret
×

שיחת ווטסאפ