קידום אתרים – עשה זאת בעצמך חלק ב’

פורסם 16 אוקטובר, 2009
שיתוף
whatsapp sharing button
facebook sharing button
linkedin sharing button
email sharing button
קידום אתרים – עשה זאת בעצמך חלק ב’
דני שקד, מומחה לשיווק באינטרנט
מאת דני שקד

איך גוגל מגיע לאתרים חדשים ואיך הוא מעריך אותם ע"י קישורים נכנסים. ובכן, האלמנט השני בחשיבותו בתחום קידום האתרים האורגני הינו קישורים נכנסים.

גוגל משתמש ב"עכביש אינטרנטי" שפותח על ידו על מנת לעבור מאתר לאתר וכך מאנדקס אותם (מכניס אתרים לרשימות שלו) בעיקר על ידי קישורים נכנסים ויוצאים בין אתרים שונים באינטרנט.

איך העכביש עובד

העכביש של גוגל נכנס לאתר מסוים, קורא את כל הקישורים שנמצאים בו וכך מתקדם לעמודים בתוך האתר וחשוב יותר, לעמודים מחוץ לאתר, לאתרים אחרים, ודרך הקישורים החיצוניים שבאתרים אלה הוא עובר לאתרים חדשים וכך העכביש ממשיך הלאה.

כאשר אתר א' מקשר לאתר ב', אתר א' למעשה מצביע עליו ואומר שהוא רלוונטי, זוהי מעין הבעת אמון של אתר א' באתר ב'. ככול שהאתר המצביע הוא חשוב יותר, רלוונטי יותר ומשמש כאוטוריטה בתחום, כך הקישור ממנו יהיה אפקטיבי יותר לאתר ב' בתהליך קידום אתרו.

קישורים נכנסים, איך עושים זאת נכון

מילות מפתח בקישורים נכנסים: דאגו לשלב את מילות המפתח עצמן בתוך הקישורים. דוגמה לקישור לא נכון: כאשר מילת המפתח היא "בניית אתרים" הקישור: "בניית אתרים siteIT", שימו לב שבקישור זה, שם החברה הוא המקושר ולא מילת המפתח עצמה. דוגמה לעבודת קישור נכונה: "בניית אתרים siteIT", שימו לב שבקישור זה, מילת המפתח בניית אתרים היא הביטוי המקושר ולא שם החברה כמו בדוגמה הקודמת. כאשר מילת המפתח עצמה מופיעה בקישור, הדבר מרמז לגוגל שדף האינטרנט אליו מקשר הקישור הינו רלוונטי למילה המפתח שבה השתמשו לצורך הקישור.

רלוונטיות הקישורים: יש להקפיד על השגת קישורים נכנסים איכותיים ככל היותר, כלומר קישורים שיהיו רלוונטיים לנושא האתר שלכם. לצורך ההמחשה, לאתר אינטרנט של עסק לממכר אופניים, יעשה בחוכמה אם ישקיע מאמציו בהשגת קישורים נכנסים מאתר פורטל גדול בנושא אופניים בישראל מאשר קישורים נכנסים מאתר של בית דפוס שאיתו הוא עובד.

אתרים מאותו תחום: קישורים נכנסים מאתרי אינטרנט באותו תחום עיסוק מצביעים על האתר שלך והופכים אותו לאוטוריטה בתחום, כלומר גוגל מבין שגם המתחרים שלך מעריכים את האתר שלך והתוכן שבו.

קישורים קשים להשגה: קישורים נכנסים מאתרים בעלי אחת מהסיומות הבאות: gov.il, ac.il, edu.il נחשבים מאד בעיניי מנועי החיפוש מכיוון שעל מנת לקנות דומיין בעל סיומת שכזו יש להיות גוף ממשלתי, מוסדי או מוסד להשכלה גבוה ולכן קבלת קישורים מסוג זה היא לא פשוטה.

קישורים הדדיים: כעיקרון, גוגל מזהה קישורים הדדיים בשיטת, קשר אלי ואקשר אליך, ולכן כמעט לא מתחשב בקישורים מסוג זה. אם כבר משתמשים בקישורים הדדיים, כדאי שהקישור החוזר יעשה זמן מה לאחר הקישור הראשון ולא באופן מידי.

Scroll to top caret
×

שיחת ווטסאפ