התאמת האתר לקהל היעד

פורסם 10 מאי, 2011
שיתוף
whatsapp sharing button
facebook sharing button
linkedin sharing button
email sharing button
התאמת האתר לקהל היעד
דני שקד, מומחה לשיווק באינטרנט
מאת דני שקד

בשלב כתיבת התוכן בפרט ובפעולות קידום אתרינו בכלל, אנו מתמקדים כמעט לחלוטין בכתיבה שיווקית שתתאים לגוגל ולרובוטים שלו ולעיתים שוכחים, שאת הכתיבה השיווקית ובכלל את האתר, עלינו להתאים לקהל יעד מסוים ולצורך הנעתו לפעולה.

בתהליך קידום האתר וכתיבת התוכן, נדמה שאנו פועלים כאילו המטרה היחידה בקידומו של האתר היא ש Mr. Google יבקר בו וידרג אותו כמה שיותר גבוה. ובכן, תמיד טוב לשמור על גוגל ושאר מנועי החיפוש בראש מעיינינו, אבל אסור לנו לשכוח שלמעשה, את התוכן של האתר, אנו כותבים בשביל הגולשים שיבקרו בו וכמובן על מנת שגולשים/לקוחות אלה יבצעו את פעולת יצירת הקשר או הרכישה.

בהנחה שהמטרה שלשמה הוקם האתר היא לצורך מכירת מוצר או שירות מסוים, מרגע עליית אתר האינטרנט שלנו לאוויר, עלינו לחשוב כיצד לגרום לכך שכמה שיותר גולשים יגיעו לאתרינו. אין מדובר בסתם גולשים, הבאת גולשים ללא אבחנה לאתרך לא תשרת מטרה זו. עלינו לדאוג לכך שהגולשים שיגיעו לאתרנו באמת התכוונו להגיע אליו ושגולשים אלו הם בעלי הפוטנציאל הגדול ביותר לבצע את הרכישה באתרינו. לשם כך, אנו צריכים לעזור להם ולמנועי החיפוש להבין שאותו מוצר או שירות שהם מחפשים אכן נמצא אצלנו באתר ושכדאי להם להגיע אלינו.

מיקוד בקהל היעד

על מנת לבנות אתר בעל תוכן רלוונטי לגולשים אלו (בעלי הפוטנציאל מבחינתנו), עלינו לערוך מחקר ופילוח שוק, אלו יאפשרו לנו לזהות את קהל היעד (פלח השוק), להבין אותו ואת צרכיו טוב יותר, מאפייניו והעדפותיו. כך נוכל לדעת בדיוק עבור מי אנו כותבים. עלינו להבין באילו מילים קהל היעד משתמש בדרך כלל על מנת להגיע לאתר שלנו ולאתרים מתחרים באותו תחום.

 

אל תדאגו, מציאת קהל היעד ועריכת מחקר בסיסי הינה פעולה פשוטה הרבה יותר ממה שהיא נשמעת. כל מה שעלינו לעשות הוא לבקר באתרי אינטרנט, רשתות חברתיות ופורומים רלוונטיים ולנסות להבין על מה קהל היעד שלנו מדבר, אילו נושאים מעניינים אותו ואיך הוא מגיע אליהם, ע"י שימוש באיזה מילות מפתח. לאחר מספר חיפושים בגוגל, בשאר מנועי החיפוש המובילים ושיטוט קצר ברשתות ובפורומים הרלוונטיים, נוכל לרשום בקלות מספר מילות מפתח או ביטויים שבהם משתמש קהל היעד אליו אנו מעוניינים לכוון את התוכן שיהיה באתר.

התאמת התוכן לגולשים

כעת, לאחר שהעבודה הקשה מאחורינו ומצאנו את קהל היעד! נעבור לחלק השני, החלק "המדעי" יותר בתהליך מיקוד והתאמת התוכן לגולשים. בשלב זה ניעזר בכלי מילות המפתח של גוגל. כלי מילות המפתח מאפשר לנו לבדוק את מילות המפתח שמצאנו ולהבין איך הן משמשות את קהל הגולשים. איך הוא משתמש בהן, באיזה נפח, תדירות חיפוש, רמת התחרות מבחינת פרסום במלים אלו וכדומה.

 

עכשיו, לאחר שהבנו את דפוסי השימוש במילות המפתח של קהל היעד אליו אנו מכוונים, נדאג לפזר מילים אלו בתוכן שבאתרינו באופן טבעי וזורם. שימו לב כי יש לשזור את מילות המפתח באופן שלא יפריע לגולשים ליהנות מהתוכן שכתבנו, שהרי התוכן, נכתב בראש ובראשונה עבורם.

 

ב SiteIT נעזור לכם מן מהרגע הראשון באפיון מקצועי לאתרכם, פילוח שוק מקצועי ובמציאת קהל היעד המתאים עבורכם. התאמת האתר לקהל היעד ולתחום בו יעסוק, נלקחת בחשבון מרגע תחילת העבודה ומכתיבה את אופן השימוש באלמנטים רבים באתר כגון: בחירת הצבעים הדומיננטיים, אופן פריסת המידע, אופן הניווט באתר ותכנון הרושם הכללי שהגולש יקבל עם כניסתו לאתר.

Scroll to top caret
×

שיחת ווטסאפ