מהי מפת אתר ולמה האתר שלי צריך אחת

פורסם 25 אפריל, 2010
שיתוף
whatsapp sharing button
facebook sharing button
linkedin sharing button
email sharing button
מהי מפת אתר ולמה האתר שלי צריך אחת
דני שקד, מומחה לשיווק באינטרנט
מאת דני שקד

מפת אתר היא דרך של בעלי אתרים לסדר את האתר מבחינת היררכית התוכן שבו, התוכן יופיע בדמות קישורים לעמודים השונים באתר בחלוקה לקטגוריות שונות, כאשר בכל קטגוריה יופיעו קישורים לעמודים הרלוונטיים. בעבר מפות אתרים שימשו בעיקר מנהלי אתרים שביקשו לפשט את אופן הניווט באתריהם אך החל משנת 2005 כאשר גוגל אימצה את השימוש במפות אתר על מנת להקל על אינדוקס אתרים חדשים הפך למעשה השימוש במפת אתר לכמעט חובה בכל אתר באינטרנט.

למה האתר שלי צריך מפת אתר

העכביש של גוגל נכנס לאתר מסוים, בודק את כל הקישורים שנמצאים בו ודרכם עובר לאתרים אחרים וכך הלאה. דרך השימוש במפת אתר, מנועי החיפוש (שאר מנועי החיפוש אימצו שיטה זו גם כן) מסוגלים לעקוב אחר הקישורים באתרי אינטרנט באופן יעיל יותר, מפת האתר למעשה מרכזת עבורם את כל הקישורים הפנימיים והחיצוניים בעמוד אחד. בנוסף, מפת האתר מעבירה מידע לגבי תדירות עדכון התכנים באתר ומאפשרת למנועי החיפוש לדעת מתי נעשה השינוי האחרון בפריט תוכן מסוים.

 

מפת אתר ומנועי החיפוש

שימוש במפת אתר אינו משפיע ישירות על אופן הדירוג במנועי החיפוש אך בהנחה שהתוכן שנמצא באתרכם הינו תוכן איכותי, פריסת תוכן זה בצורה מסודרת בפני מנועי החיפוש בהחלט תשפיע על האופן שבו מנועי החיפוש יעריכו את אתרכם, כן, גם מבחינת דירוג הופעתו תוצאות החיפוש עצמן. ב- siteIT אנו דואגים ליצור עבורכם ולהתקין מפת אתר מסודרת בכל אתר אינטרנט שאנו בונים או מקדמים.

Scroll to top caret
×

שיחת ווטסאפ