האתר שלך כבר לא עושה את העבודה!

פורסם 31 מרץ, 2012
שיתוף
whatsapp sharing button
facebook sharing button
linkedin sharing button
email sharing button
האתר שלך כבר לא עושה את העבודה!
דני שקד, מומחה לשיווק באינטרנט
מאת דני שקד

כולנו מחפשים ומבצעים קניות דרך האינטרנט – ולא מעט קניות, גם כשמדובר בחיפוש מידע תומך החלטה כדי להשתמש בשירותים שונים בניית אתרים שמבוצעת בצורה מקצועית יכולה להזניק קדימה עסקים קטנים ולסייע להם להגדיל את המכירות בצורה משמעותית. מצד שני, בניית אתרים בשיטת "עשה זאת בעצמך", שאפשרית כיום הרבה יותר מבעבר הודות לפלטפורמות חינמיות שונות, לא תקדם את העסק ולא רק שלא תשפר את ביצועיו, אלא אף עלולה לפגוע בתדמיתו ולהזיק לו.

בארצות הברית, לדוגמה, היקף המסחר דרך האינטרנט בשנת 2011 נאמד בלמעלה מ-200 מיליארד דולר ולא רק ההיקף מרשים, אלא גם העובדה שלמעלה ממחצית האמריקאים ביצעו במהלך השנה לפחות רכישה אחת ברשת. אין פלא שעוד ועוד עסקים, קטנים כגדולים, פונים לחברות המתמחות בבניית אתרים על מנת לא להישאר מאחור.

נתוני שימוש בארץ

גם בארצנו הקטנטונת הקניות דרך האינטרנט הופכות נפוצות יותר ויותר: בשנת 2008, למשל, למעלה מ-850,000 ישראלים ביצעו רכישות מקוונות, כך על פי נתוני משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, כשכ-80% מהרכישות התבצעו באתרים מקומיים. כשמדובר בחיפוש מידע בטרם רכישה, מזנק מספר הישראלים שעשה שימוש באינטרנט באותה שנה למעל 2.25 מיליון איש שהם כ-60% מבני ה-14 ומעלה בארץ באותה שנה.

סקרים אחרים מגלים מגמה ברורה של עלייה רציפה ומשמעותית בכמות הרכישות ברשת בין השאר הודות לשימוש הגובר בסמארטפונים וטאבלטים למטרה זו, כך שהמסקנה ברורה: עסקים חפצי חיים חייבים אתר אינטרנט – ועל מנת לקבל אתר אינטרנט איכותי רצוי להיעזר בשירותיה של חברת בניית אתרים מקצועית. חברת בניית אתרים שכזו תבנה אתר שיספק לגולשים חווית קנייה מהנה, ובעיקר פשוטה, אינטואיטיבית, ידידותית ומהירה – כשהבסיס לכך הוא תכנון מוקדם ומדוקדק של האתר כך שהגולשים הנכנסים אליו יוכלו לרכוש מוצרים ושירותים בקלות ובזריזות.

בניית אתרים הייתה בעבר עסק יקר למדי. כיום כל אחד (כמעט) יכול לבנות אתר אפילו בחינם, אבל השאלה היא אם בניית אתרים חינמיים היא אכן עסק משתלם. התשובה, באופן לא מפתיע, היא לא, שהרי בתחום בניית האתרים, כמו בתחומים אחרים, על דברים זולים משלמים ביוקר: אתר שנבנה באמצעות פלטפורמות חינמיות יתקשה למשוך אליו גולשים, עוד יותר יתקשה להשאיר בתוכו את הגולשים שכבר הגיעו אליו ובעיקר ישווה לעסק תדמית חובבנית ושכונתית.

תחשבו איך אתם מרגישים כשאתם מחפשים מוצר ונכנסים לשני אתרים מתחרים לצורך השוואה, אתמיד אחד נראה יותר טוב מהשני ומציג אותו באור שלילי/חובבני. התשובה לשאלה במי אתם בוחרים בד"כ ברורה מראש ולכן צריך תמיד לשאוף להיות בצד הנכון של ההשוואה.

בניית אתרים מקצועית לעסקים קטנים

המסקנה: למרות האפשרות לבנות אתרים בחינם (או ממש בזול אצל הגיס או הבן של השכנים שטוען שהוא שועל אינטרנט למרות שעוד לא בנה אתר אחד) אין תחליף לבניית אתרים מקצועית, וגם לעסקים קטנים וצנועים כדאי לפנות לחברת בניית אתרים מקצועית. חברה שכזו תוכל להתאים לעסק בדיוק את סוג האתר הדרוש לו, את הקו העיצובי שידגיש את יתרונותיו ואת המבנה המדויק שיגרום לגולשים להישאר בו ולבצע את הפעולות המיוחלות (ובעיקר רכישת מוצרים). התאמה מדויקת שכזו חשובה במיוחד לעסקים קטנים, שמבקשים להדגיש את ייחודם ובעצם זהו כרטיס הביקור המשמעותי והבולט ביותר שלהם.

כשמחפשים חברת בניית אתרים, רצוי לפנות לחברה בעלת רזומה מוכח, ובעיקר לבחון אתרי אינטרנט שנבנו על-ידה על-מנת להתרשם ישירות מהיכולות של אותה חברה ומדרך פעולתה. בניית אתרים איכותית מתחילה תמיד בתכנון קפדני, שמבין את צרכי העסק, את יתרונותיו, את האווירה שצריכה לאפיין את האתר שלו ואת המבנה הנכון ביותר עבור האתר. לאחר מכן מתבצע התכנות בפועל של האתר, ובעקבותיו בקרת איכות שמוודאת כי האתר פועל ללא תקלות.

בניית אתרים אינו תהליך של יום-יומיים, והוא דורש משאבים כספיים – אבל בניית אתרים מקצועית היא ההשקעה הטובה ביותר לעסקים, קטנים כגדולים. עבור עסקים קטנים בפרט בניית אתרים מקצועית עשויה להיות ההבדל בין מאבקי הישרדות (שלא תמיד מצליחים) לבין צמיחה ושגשוג חסרי תקדים.

המשפט הבא נשמע יותר טוב באנגלית אבל ננסה אותו גם בשפה שלנו "אתה לא יכול להרשות לעצמך שלא יהיה לך אתר אינטרנט איכותי".

אז צור קשר כדי שנצייד אותך באתר איכותי, אמין ומקצועי וכדי שתמיד תהיה בצד הנכון של ההשוואה שיעשה הלקוח.

  • כתבנו את המאמר הזה למרות האינטרס הברור שלנו בעניין, המאמר נולד מתוך הבנה ונסיון של ההשפעות שיש לאתרים חדשים ומקצועיים לעסקים שבנינו להם אתרים ולפני כן היה להם אתר חובבני/לא מספיק טוב.
Scroll to top caret
×

שיחת ווטסאפ