האם שיווק דיגיטלי לרופאים זה חשוב?

פורסם 15 אפריל, 2024
קריאה 4 דקות
שיתוף
whatsapp sharing button
facebook sharing button
linkedin sharing button
email sharing button
האם שיווק דיגיטלי לרופאים זה חשוב?
דני שקד, מומחה לשיווק באינטרנט
מאת דני שקד

איך מטופלים בוחרים את הרופא שלהם ב-2024? למרות ששיטות וותיקות כמו פה-לאוזן או המלצות של רופאים אחרים עדיין תקפות, השיטה הנפוצה ביותר היא באמצעות חיפוש באינטרנט. לכן, בתחום כה תחרותי, הנוכחות המקוונת שלכם כרופאים משחקת תפקיד חשוב בהרחבת קהל הלקוחות שלכם. הנה כמה נתונים מעניינים:

הידעת?

 • 5-7% מכל החיפושים בגוגל הם בנושאי בריאות.
 • בכל דקה יש כ-70,000 חיפושי גוגל הקשורים לבריאות.
 • ברוב ענפי שירותי הבריאות, למעלה מ-60% מהמטופלים משתמשים במנוע חיפוש לפני תיאום פגישה.
 • 94% ממטופלי שירותי הבריאות נעזרים בביקורות אונליין כדי להעריך רופאים ומרפאות.
 • 84% מהמטופלים סומכים על ביקורות באינטרנט כמו המלצות אישיות.
 • 44% ממשתמשי האינטרנט מחפשים באינטרנט רופאים או אנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות.
 • לאתרי רופאים שיש להם בלוג יש סיכוי גבוה פי 13 לראות החזר חיובי על ההשקעה (ROI).

אז איך שיווק דיגיטלי מקדם רופאים?

בכל תחום רפואה, בין אם זה כירורגיה פלסטית, רפואת שיניים או אורתופדיה, התחרות גבוהה. בכל אחד מהתחומים הללו ישנם מאות רופאים שמתחרים על קהל מסוים של מטופלים פוטנציאליים. כפי שניתן לראות בנתונים למעלה, גולשים מתייחסים למידע באינטרנט ברצינות רבה ומשתמשים בו כדי לקבוע את הרופא הבא שלהם. שיווק דיגיטלי מסייע לרופאים בכמה היבטים שונים:

1. הגברת חשיפה

שיווק דיגיטלי מבליט אתכם אל מול המתחרים. כאשר אתם מבצעים שיווק דיגיטלי איכותי הנוכחות הדיגיטלית שלכם מתעצמת וכך יותר מטופלים פוטנציאליים נחשפים אליכם. ככל שאתם בולטים כך נוצר הרושם שאתם מקצועיים ומוצלחים יותר.

2. יצירת אמון

יצירת אמון עם הגולשים זו אחת המטרות החשובות ביותר בשיווק דיגיטלי, במיוחד בעולם הרפואה. גולשים נוטים לסמוך על המידע שהם מקבלים באינטרנט. לכן לביקורות בגוגל ובפלטפורמות אחרות יש משמעות אדירה למוניטין שלכם. בנוסף, כאשר אתם מנהלים בלוג מאמרים מקצועיים עם מידע מדויק ומקיף אתם ממצבים עצמכם כמומחים בתחומכם.

3. דיוק לידים (לקוחות פוטנציאליים שהביעו עניין)

שיווק דיגיטלי שנעשה על בסיס אסטרטגיה שיווקית מתוכננת היטב עוזר לכם לדייק את הפניות אליכם. בעזרת השיווק הדיגיטלי אתם יכולים להבליט עצמכם בחיפושי גוגל של טיפולים מסוימים, מיקומים גיאוגרפיים מסוימים, מין או קבוצות גיל. כך אתם מגבירים את הסיכוי שכל פנייה שאתם מקבלים מהאינטרנט רלוונטית אליכם ולא תבזבז את זמנכם – לידים איכותיים.

מה כולל שיווק דיגיטלי לרופאים?

כאשר אנחנו מדברים על שיווק דיגיטלי למעשה מדובר על מגוון רחב של פעולות שיווקיות בערוצים שונים. על כל אחת מהן אפשר להרחיב במדריך שלם (וגם כתבנו ב-siteIT מדריכים כאלה, קישורים בהמשך). בכל זאת, הנה תמצות של המרכיבים העיקריים של שיווק דיגיטלי:

 • קידום אתרים אורגני (SEO): המטרה של SEO היא להפוך את האתר של הרופא לאופטימלי למנוע החיפוש ובכך לקדם אותו לתוצאות הראשונות כאשר גולשים מחפשים מילות מפתח רלוונטיות. פרסום זה מצוין לקידום האתר והגדלת כמות הכניסות לטווח הארוך.
 • קידום ממומן (PPC): פרסום מודעות ממומנות בגוגל כאשר מודל התשלום הוא תשלום פר קליק (תשלום על כל גולש לחץ על המודעה ונכנס לאתר). פרסום זה ממוקד ומהיר.
 • קידום ברשתות החברתיות: נוכחות קבועה ומקצועית ברשתות החברתיות מגבירה את האמון ואת החשיפה שלכם באינטרנט.
 • קידום בYouTube: סרטוני YouTube הם כלי עוצמתי לרופאים להציג את הטיפולים שלהם, לענות על שאלות ולהציג את עצמם למטופלים.

siteIT - כל ערוצי השיווק לרופאים בבית אחד

אנחנו ב- siteIT זוכים ללוות רופאות ורופאים מהשורה הראשונה בארץ וגם כאלו בתחילת דרכם המקצועית. המטרה שלנו היא למקסם את הפוטנציאל של האונליין שלכם כך שישקף את המקצועיות שלכם ויביא לידים איכותיים. השותפות שלנו עם הרופאים הוליסטית וכוללת מענה שיווקי של 360 מעלות. אתם מוזמנים לעיין בבלוג שלנו למידע נוסף או ליצור איתנו קשר לפרטים נוספים.

Scroll to top caret
×

שיחת ווטסאפ