בניית אתרי אינטרנט – איך מתחילים?

פורסם 25 אפריל, 2011
שיתוף
whatsapp sharing button
facebook sharing button
linkedin sharing button
email sharing button
בניית אתרי אינטרנט – איך מתחילים?
דני שקד, מומחה לשיווק באינטרנט
מאת דני שקד

ובכן, הגעתם למסקנה (הנכונה) שאתם צריכים אתר אינטרנט, אבל איך מתחילים? יש כל כך הרבה מידע בנושא בניית אתרים ברשת, אך קשה להבין בדיוק איך נראה תהליך בניית אתר נכון.
אז איך באמת מתחילים, לאחר שמגיעים להבנה שאתם אינטרנט נחוץ לכם על מנת לשפר את פעילות העסק או כחלק מהקמת עסק חדש, כמו בכניסה לכל תחום חדש, עליכם לבלות מעט זמן בהכרת התחום באופן כללי. תוכלו למצוא באתרנו מידע רב בנושא בניית אתרים וקידום אתרים באינטרנט, שני הנושאים העיקריים שעליכם להכיר לפני בניית האתר שלכם. לאחר מעט קריאה והיכרות שטחית עם תחום בניית אתרים נעבור לשלב הבא.

1. הגדרת מטרות בסיסית

בשלב זה עליכם להחליט מה אתם מצפים מהאתר לעשות, מהן מטרות האתר באופן כללי ומופשט. לאחר שתדעו מה אתם דורשים מהאתר החדש שלכם, תוכלו להחליט איזה אתר אינטרנט אתם צריכים: אתר תדמית, אתר תוכן, אתר מסחר אלקטרוני וכדומה.לאחר שבחרתם בסוג אתר האינטרנט שברצונכם ליצור, עליכם להקצות לטובת משימה זו תקציב, גם אם עוד אינכם מכירים את הפונקציות השונות של כל אתר ואת המחירים בשוק, עליכם לגבש תקציב (אפשר גם תקציב כללי) שתוכלו לעמוד בו בשלב מאוחר יותר.

2. קניית דומיין

לאחר שקראתם את המאמר איך קונים דומיין תוכלו להמשיך לביצוע משימה חשובה זו, אין להמעיט בערכה, דומיין טוב הוא נכס לכל דבר, נכס שיהווה בעתיד מרכיב בלתי נפרד מהמוניטין של אתרכם.

3. בניית האתר

כעת יש לבצע את ההחלטה החשובה ביותר שלכם: מי יבנה עבורכם את האתר, עומדות בפניכם שתי אופציות: האופציה הראשונה היא פנייה למקצוענים בתחום בבניית אתרים. השנייה היא בניית אתרים בעצמך או בניית אתרים בחינם. כמובן שאם ברצונכם לקבל בסופו של תהליך בניית האתר אתר מקצועי, כזה שיעמוד במטרות שהצבתם לו וכזה שיעבוד עבורכם, האופציה הראשונה היא ללא ספק הנכונה ביותר עבורכם.

4. עיצוב האתר

בניית אתרים ועיצוב אתרים הינם שני שלבים בתהליך שהולכים יד ביד, אי אפשר להתחיל את שלב בניית האתר בלי שיהיה בידינו עיצוב אתר מגובש. עיצוב האתר מכתיב כמעט כל שלב בבניית האתר ולכן הינו שלב חשוב ביותר.

5. אחסון האתר

לאחר שבניתם את אתרכם, כמובן תרצו להציגו לעולם הרחב. האתר שלכם יהיה נגיש מכל מחשב בעולם המחזיק חיבור לאינטרנט אך היכן למעשה הוא נמצא. אתר אינטרנט מורכב ממספר קבצים תמונות ומסמכים, שילוב של כל המרכיבים הללו מאפשרת למעשה את פעולת האתר. כל המרכיבים שהזכרנו צריכים להיות מאוחסנים על שרת מסוים. שרת הוא מחשב שמריץ תוכנת שרת שמאפשרת גישה של גולשים באינטרנט לקבצים שמאוחסנים עליו. איך מאחסנים את האתר? בונה האתר שלכם יעביר את האתר לאחר סיום הבנייה שלו לספק האחסון שאצלו בחרתם לרכוש את שירותי האחסון עבור האתר שלכם.

6. קידום אתרים

לאחר שסיימתם את השלבים הקודמים, קניתם דומיין, עיצבתם ובניתם את האתר שלכם ואחסנתם אותו אצל חברת אחסון אתרים כעת עליכם לספר לעולם על האתר שלכם, זאת תעשו על ידי קידום האתר במנועי החיפוש, פרסום האתר באינטרנט, על כרטיסי הביקור שלכם ובכל דרך אחרת שתוכלו.

אלו הם שלבי תהליך בניית אתר אינטרנט באופן כללי. אנו ב- siteIT מספקים את כל השירותים המקצועיים שהוזכרו במאמר זה, בין אם אתם נמצאים בשלב ההבנה שאתם זקוקים לאתר ורוצים להקים אותו באופן מקצועי או שברשותכם כבר קיים אתר מוכן וברצונכם לקדמו באופן יעיל יותר, צרו עמנו קשר. נשמח לעמוד לרשותכם.

Scroll to top caret
×

שיחת ווטסאפ