פרק 20, יצירת עמוד בלוג להצגת פוסטים

בראשית דרכה וורדפרס הייתה מוכרת בעיקר כמערכת ליצירת בלוגים. כיום כבר מוקמים עליה אתרים מלאים ומשוכללים, ובמקרים רבים דף בית בעל מראה "בלוגי", כלומר כזה שמציג את הפוסטים האחרונים שפורסמו, עלול ליצור רושם פחות איכותי ובכל מקרה לא את הרושם הרצוי מבחינתכם. על מנת להימנע מכך, ניתן ליצור עמוד בלוג שאליו ינותבו הפוסטים האחרונים ובדף הבית להציג תוכן קבוע, כפי שמקובל ברוב האתרים ברשת.

כמו כל דבר בוורדפרס, גם פעולה זו מתבצעת בפשטות ובקלות:

  • ראשית, עליכם ליצור עמוד חדש (דרך לוח הבקרה, "עמודים" ואז "עמוד חדש") ולבחור עבורו כותרת – "בלוג", מן הסתם, היא כותרת מתאימה אבל כמובן שתוכלו להחליט גם על שם אחר שמתאים בעיניכם להוות כותרת לחלק הבלוגי באתר שלכם. שמות נוספים יכולים להיות – "מאמרים", "חדשות" וכו'.
  • השלב השני הוא להגדיר למערכת כי פוסטים חדשים לא יפורסמו בדף הבית אלא בדף החדש שיצרתם. לשם כך יש להיכנס ל"הגדרות" בלוח הבקרה ואז ל"קריאה" ("Settings" ואז "Reading" באנגלית). המסך שנפתח מאפשר לכם קודם כל להגדיר איך ייראה דף הבית של האתר שלכם – האם הוא מציג בכל רגע נתון את הפוסטים האחרונים שפרסמתם או שמא הוא מכיל תוכן קבוע. יש לבחור כמובן באופציה השנייה, כלומר לסמן את "עמוד סטטי", לאחר מכן לקבוע איזה עמוד בדיוק יהיה דף הבית שלכם (מתוך רשימת הדפים הקיימים באתר שלכם), ובשורה הבאה – שנקראת "עמוד רשומות" ("Posts page") – לבחור את "בלוג" (או כל שם אחר שבחרתם עבור העמוד שבו יפורסמו הפוסטים האחרונים שהעליתם).
  • השלב השלישי והאחרון הוא להבטיח שעמוד הבלוג יופיע בתפריט הראשי של האתר שלכם, ואת זה ניתן לעשות דרך "עיצוב" ואז "תפריטים" – מידע מפורט אודות יצירת תפריטים, עריכתם ומיקומם תוכלו למצוא כאן.

זהו, האתר שלכם לא ייראה כבלוג אבל יכיל אזור שיתעדכן בכל פעם שתעלו פוסט חדש, וכמובן מומלץ לעשות זאת בתדירות גבוהה על מנת להעשיר את האתר ולהבטיח לגולשים תועלת רבה וערך מוסף, שגם ישתלם לך בקידום האתר, לפי הצהרות גוגל.

אתם נמצאים בפרק 20: יצירת עמוד בלוג להצגת הפוסטים

1 תגובה

השאירו תגובה

מעוניין להצטרף לדיון?
תרגיש חופשי להשתתף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.