פרק 3, למה כדאי לעבוד עם וורדפרס?

אחד מכל ארבעה שלושה אתרי אינטרנט חדשים נבנה באמצעות וורדפרס, ובפרט מדובר בבחירה של אנשי מקצוע בתחום בניית אתרים – שכן מדובר במערכת ניהול תוכן עם כל כך הרבה יתרונות כך שאין פלא כי כולם רוצים לעבוד איתה.

פשוטה לשימוש, עלות נמוכה במיוחד

סטטיסטיקות שימוש בוורדפרס, ניתן ללחוץ להגדלה

סטטיסטיקות שימוש בוורדפרס

היתרון העיקרי של וורדפרס הוא פשטות השימוש בה. היא נוחה להפליא ורוב הפעולות במסגרתה אינטואיטיביות לגמרי כך שכל אחד, לאחר היכרות קצרה עם המערכת, יכול ליצור בעזרתה אתרים מרשימים (ועם מעט יותר ניסיון, אין גבול לאפשרויות הפתוחות בפני משתמשי וורדפרס). מאחר שטוב מראה עיניים מהמון מילים, הנה דוגמה לאתר שבנינו באמצעות וורדפרס.

היתרון המשמעותי השני של המערכת הוא העושר העצום של האפשרויות שהיא מציעה, כולל שפע תבניות עיצוביות שמבטיחות שכל אחד יוכל להקנות לאתר שלו בדיוק את המראה האופטימאלי עבורו, וכן אלפי פלאגינים – תוספים המשמשים למטרות שונות, מהוספת טפסים (למשל, "צור קשר") ועד כאלה המשפרים את זמן טעינת האתר. מאחר שכל הזמן צצים עוד ועוד תבניות ופלאגינים, הרי שאתרי וורדפרס הופכים יותר ויותר מרהיבים ומלהיבים, לדוגמא האתר המרהיב הזה.

יתרון חשוב אחר הוא היותה של וורדפרס מערכת קוד פתוח, וככזו השימוש בה לא כרוך בתשלום. גם חלק ניכר מהפלאגינים והתבניות מוצע חינם אין כסף, כך שניתן ליצור אתרים מרשימים ומרובי אפשרויות בלי להידרש להוצאות כספיות גבוהות. בנוסף מבטיחה העובדה שוורדפרס היא מערכת קוד פתוח כי מי שנעזר בחברה לבניית אתרים על מנת להקים אתר אינו תלוי באותה חברה, אלא יכול לבצע בו כל שינוי שירצה בכוחות עצמו, ובכל מקרה תחזוקת אתר וורדפרס קלה וזולה.

נראוּת גבוהה בגוגל, אבטחה מקסימלית

אחד מכל ארבעה אתרים חדשים, כאמור, נבנה באמצעות וורדפרס ובסך הכל ישנם כבר עשרות מיליוני אתרי וורדפרס, מכל הסוגים וכל המינים – המהווים הוכחה חד משמעית לכך שהמערכת עובדת היטב ושאין בה באגים.

בנוסף שופר מאוד נושא האבטחה של אתרי וורדפרס, ואם בעבר המערכת סבלה מתדמית בעייתית מבחינה זו, הרי שכיום כל מי שבונה אתר באמצעותה יכול להיות סמוך ובטוח כי האתר שלו מוגן לפחות כמו כל אתר אחר ברשת, אם לא ברמה גבוהה יותר.

עוד סיבה טובה להעדיף את וורדפרס ולשמור לה אמונים היא הנראוּת הגבוהה של האתרים הנבנים באמצעותה בגוגל (וגם במנועי חיפוש אחרים). המערכת כוללת מספר מרכיבים ופלאגינים המשפרים את האופטמיזציה שלה למנועי חיפוש ומבטיחים כי אתרים שנבנים בוורדפרס הם לא רק יפים ומשוכללים אלא גם מותאמים למשוך אליהם גולשים רבים.

אתם נמצאים בפרק 3: למה כדאי לעבוד עם וורדפרס

2 תגובות
  1. עוז
    עוז says:

    אתם מדהימים! מדריך מפורט בהחלט ועדיין לא סיימתי לעבור על הכל. כל הכבוד לכם.

    הגב

השאירו תגובה

מעוניין להצטרף לדיון?
תרגיש חופשי להשתתף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.