פרק 17, שימוש בווידג’טים

דרך נוספת ליצור אתר שמותאם בדיוק להעדפות ולצרכים שלכם היא להשתמש בווידג'טים.

אין הגדרה מדויקת ל-מהו Widget: אם תרצו מדובר באפליקציות קלילות וקוּליות או ממשקים שמאפשרים קיצורי דרך, ובעצם הכי טוב להבין מהם אותם וידג'טים היא פשוט ללמוד להשתמש בהם וליהנות מהאפשרויות הטמונות בהם. עוד חשוב לדעת שלכל ערכת נושא ישנם אזורים אחרים המיועדים לווידג'טים – לדוגמה, בערכה "Twenty Fourteen" (ערכת ברירת המחדל בוורדפרס) יש 3 אזורי וידג'טים, אחד בכל צד ועוד אחת בתחתית הדף. בנוסף ישנן ערכות נושא שמוסיפות אוטומטית וידג'טים מסוימים לכל אזור.

וידג'טים שימושיים במיוחד

דוגמאות לווידג'טים הן "הפוסטים האחרונים" או "התגובות האחרונות" שמאפשרים לגולשים שמגיעים לאתר שלכם ליהנות מגישה נוחה ומהירה אל תוכן שהתפרסם לאחרונה, תיבת חיפוש המאפשרת למצוא תוכן ספציפי בכל העמודים והפוסטים באתר, כפתור ה- LIKE של פייסבוק, לוח שנה, ספירה לאחור לקראת אירוע מסוים, ועוד ועוד.

עוד וידג'ט חשוב במיוחד הוא טקסט ("Text"): וידג'ט זה מאפשר להוסיף טקסט באזורים המיועדים לווידג'טים, ומי ששולט ב-HTML יוכל להוסיף באמצעות וידג'ט זה גם קוד וליהנות מאפשרויות נרחבות יותר.

איך מוסיפים וידג'טים לאתר ואיך ממקמים אותם במקום הרצוי?

על מנת להוסיף וידג'טים עליכם להיכנס ללוח הבקרה, ללחוץ על "עיצוב" ואז על "וידג'טים". ייפתח בפניכם מסך חדש, שבצידו הימני שלל וידג'טים אפשריים ובצידו השמאלי המקומות השונים בהם ניתן למקם וידג'טים בהתאם לערכת הנושא שלכם. בכל אזור וידג'טים תוכלו לארגן את הווידג'טים בסדר הרצוי מבחינתכם על ידי גרירה פשוטה עם העכבר, וזו גם הדרך להעביר וידג'טים מאזור לאזור אם החלטתם לשנות את מראה האתר שלכם.

widgets

לכל וידג'ט, או לפחות לרובם, תוכלו לבחור שם שהוא זה שיוצג באתר שלכם ובחלק מהווידג'טים יש אפשרות להגדרות נוספות, בהתאם למהות שלהם (למשל, הווידג'ט "פוסטים אחרונים" מאפשר לכם לקבוע כמה פוסטים יוצגו, ואילו וידג'ט שנועד להציג פרטי יצירת קשר מבקש מכם להחליט אם להסתפק בכתובת או שמא להציג גם מפת הגעה, הנוצרת אוטומטית על פי הכתובת שתקלידו).

כמו בתחומים אחרים בוורדפרס, הדרך הטובה ביותר ליהנות מווידג'טים היא פשוט "לשחק" איתם עד שמגיעים לאתר האופטימלי בעיניכם ולזה המעניק לגולשים שלכם חוויית משתמש אולטימטיבית. בכל מקרה תוכלו לשנות את האתר ובפרט את הווידג'טים שבו בכל רגע שתרצו, במהירות ובקלות.

אתם נמצאים בפרק 17: שימוש בווידג'טים

0 תגובות

השאירו תגובה

מעוניין להצטרף לדיון?
תרגיש חופשי להשתתף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.