פרק 5, פאנל הניהול של וורדפרס

Wordpress Dashboard Sidebarאחד המרכיבים המרכזיים בלוח הבקרה (ה- Dashboard) של הוורדפרס הוא פאנל הניהול: התפריט הצדדי (בגרסה האנגלית בצד שמאל של המסך ובעברית – בצד ימין כמובן) שדרכו ניתן לבצע את כל הפעולות הנדרשות לשם ניהול האתר.

הכפתורים הנכללים בתפריט הצדדי (סיידבר):

 • לוח בקרה
 • פוסטים
 • מדיה
 • קישורים
 • עמודים
 • תגובות
 • משוב
 • עיצוב
 • פלאגינס
 • משתמשים
 • כלים והגדרות

ובאנגלית שמות הכפתורים הם: Dashboard, posts, media, links, pages, comments, appearance, plugins, users, tools, settings.

שימו לב: ייתכנו הבדלים קלים בין גרסאות שונות של וורדפרס, וכן בהתאם לאופן השימוש שלכם במערכת, ולא תמיד יופיעו כל הכפתורים. לחיצה על כל אחד מהכפתורים הנ"ל פותחת תת תפריט המאפשר גישה נוחה לפעולות ספציפיות יותר.

להלן פירוט לגבי הכפתורים השימושיים ביותר:

לוח בקרה (Dashboard)

לחיצה על "לוח הבקרה" מציגה את העמוד הראשי של ה- Dashboard, בדיוק כפי שהגדרתם אותו – כלומר התיבות שבחרתם להציג ובעימוד המתאים לכם.

בנוסף ניתן דרך תת התפריט של "לוח בקרה" לראות את התגובות שכתבתם, את הסטטיסטיקות השונות של האתר, את סטטיסטיקות התגובות הספאמיות, את כל הבלוגים השונים שאתם מתפעלים תחת אותו חשבון וכן בלוגים שאחריהם בחרתם לעקוב.

דשבורד

רשומות (Posts)

דרך נוחה להוסיף רשומה חדשה לבלוג וכן לנהל תגיות וקטגוריות (קטגוריות מאפשרות יצירת מבנה היררכי וגישה קלה ופשוטה לכל פוסט).

מדיה (Media)

ניתן להעלות לוורדפרס קבצים שונים ולהשתמש בהם באתר, וזאת דרך כפתור ה"מדיה" שמוביל גם לאפשרויות שונות של ניהול ספריית הקבצים להם אתם זקוקים באתר. בגרסה הבסיסית של וורדפרס ניתן להעלות קבצי וורד, PDF, מצגות ותמונות (ברוב הפורמטים הנפוצים), ואם תבחרו לשדרג את המערכת תוכלו להעלות ולהוסיף לאתר גם קבצי אודיו ו-וידיאו.

עמודים (Pages)

דרך כפתור זה תוכלו לראות את כל העמודים באתר שלכם, ליצור עמוד חדש ולהעתיק עמודים קיימים.

תגובות (Comments)

מאפשר מבט מהיר אל התגובות הממתינות לאישורכם, התגובות שכבר אושרו ותגובות הזבל (במערכת וורדפרס ישנו פלאגין המוטמע בה באופן אוטומטי ומסנן תגובות ספאם על מנת לשמור על ניקיון האתר שלכם). למידע נוסף לגבי ניהול תגובות לחצו כאן.

עיצוב (Design)

לחיצה על כפתור "עיצוב" פותחת תת תפריט ובו כל מה שצריך כדי לעצב את האתר על מנת שייראה בדיוק כפי שתמיד חלמתם: ערכות עיצוב, התאמה אישית של הערכה הנבחרת, הוספת וידג'טים, עריכת פריטים, עיצוב תמונת הכותרת, בחירת רקע לאתר – ובנוסף אופציות הרלוונטיות לאתרים סלולריים שכן באמצעות וורדפרס ניתן ליצור אתרים שמותאמים במיוחד לגלישה דרך סמארטפונים.

פלאגינים (Plugins)

כפתור המאפשר הוספת פלאגינים, הקפאת פעולת פלאגינים, הפעלה מחדש ועוד – ובעצם כל מה שצריך כדי שהאתר שלכם יתנהל בדיוק כפי שאתם רוצים.

אתם נמצאים בפרק 5: פאנל הניהול של וורדפרס

1 תגובה
 1. אורנה
  אורנה says:

  שלום
  אשמח לקבל הנחיה מה עושים או למי יש לפנות כאשר לא כל השידרוגים מתבצעים.
  אודה על תשובתכם.
  אורנה

  הגב

השאירו תגובה

מעוניין להצטרף לדיון?
תרגיש חופשי להשתתף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.